Oldalak

2020. január 30., csütörtök

A zenetanulás pozitív változásokat okoz az agy bizonyos területein





A West Hamilton McMaster Egyetem kutatása során kiderült, hogy a hangszeres zenetanulás pozitív változásokat okoz az agy bizonyos területein, ezáltal javulnak a mentális képességek. A hangszeren való játék többek között fejleszti az összpontosítást, a koncentrációt és pozitívan hat a memóriára is.

Laurel Trailor, a West Hamilton Egyetem igazgatója, kutatásai során arra a felismerésre jutott, hogy a zenetanulás hatására javul a gyerekek felfogóképessége, memóriája és összpontosítási készsége, melyek jobb tanulmányi eredményhez vezetnek az iskolában.
A közös zenélés a másikra való odafigyelést és érzékelést is fejleszti. Trailor szerint ennek az lehet az oka, hogy a motoros és hallási készségek együttes összjátékaként tudunk csak megszólaltatni egy hangszert, ami erősen bevonja a figyelmet, memóriát és a koncentrációt. Az agynak ezek a területei elkezdenek gyorsabban fejlődni. A közös zenélés pedig egyéb készségeket, például a másikra való odafigyelést és érzékelést is fejleszti.

Életet támogató és az életet pusztító mintázatok





Az ember központi idegrendszere rendkívül finoman és pontosan meg tudja különböztetni egymástól az életet támogató és az életet pusztító mintázatokat. A nagy energiájú attraktormintázatok, amelyek erősítik a testet, az agyban endorfinok felszabadulását váltják ki, s frissítő hatást gyakorolnak az összes szervre. Ezzel szemben az adrenalint felszabadító káros ingerek elnyomják az immunreakciót, s az izmok azonnali elgyengítése mellett – az inger jellegétől függően – bizonyos szervek rossz működését is okozzák.

2020. január 29., szerda

A hosszú élet 14 titka





A világ legöregebb orvosa, dr. Shigeaki Hinohara 1911-ben született, 105 évet élt, és 150 könyvet írt, többek között a minőségi és hosszú élet titkáról, és mozgalmat is alapított idős embereknek, hogy segítsen boldog, egészséges és hosszú életet élni. 

A japán orvos számunkra hátrahagyott a boldog életre vonatkozó ajánlása tele van korlátlan egyszerűséggel és jósággal. Hinohara doktor tanácsait, azaz, hogy hogyan élhetünk hosszú ideig, a következő szavakkal lehetne a legkönnyebben jellemezni: könnyedség, egyszerűség és példátlan kegyelmesség.

14 jó tanács amit érdemes megtartani a hosszú élethez:


2020. január 28., kedd

Választhatsz félelem vagy szeretet



Ha eddig félelemben éltél, és úgy gondoltad, hogy az él túl, aki a legerősebb, legellenállóbb, aki a leginkább képes alkalmazkodni, és azt akarod érezni, hogy igazán élsz, vibrálsz, egészséges és boldog vagy, akkor meg kell változtatnod a gondolkodásmódodat, és el kell fogadnod, hogy az él túl, aki a leginkább képes szeretni.





Alapvetően csak két forrásból származhat az élet: a félelemből vagy a szeretetből. Az emberi elme minden gondolata vagy félelemből, vagy szeretetből születik.
Minden betegséget a félelem hoz létre és tart fenn – tudattalan, figyelmen kívül hagyott vagy megoldatlan félelmek, amelyek pusztítják és szabotálják az életedet. A félelem a test automatikus válasza egy valódi vagy képzelt veszélyre. Az emberi szervezet azonban nem arra lett kitalálva, hogy hosszú távon túlélési üzemmódban működjön. A traumatikus események túlélői gyakran túlélési módban maradnak, idegrendszerük állandóan éber. Ez pedig közvetlenül befolyásolja a test működését a sejtek szintjén.

2020. január 27., hétfő

A megbocsátás és az immunrendszer kapcsolata




Tudtad, hogy az öröm, a megbékélés és a megbocsátás óvja az immunrendszert? 

A boldogság, elégedettség, megbékélés, megbocsátás, elfogadás, öröm, pihenés állapotai erősítik az immunrendszert.

Laura Maria Cojocaru pszichológus szerint  -  "Az élet azon pillanataiban, amikor azt mondjuk, hogy stresszesek vagyunk, valójában a hypothalamus egy másik része aktiválódik, és az önvédelemmel van elfoglalva. A mellékvesék adrenalint szabadítanak fel, amely kiváltja a „harcolj vagy fuss” típusú reakciót. A szimpatikus idegrendszer felelős a válasz generálásáért. Az oxitocin csökkenti a citokin szekréciót, közvetett módon gátolja az ACTH (adrenokortikotrop hormon) szekréciót, és gátolja az amygdalát, és így a félelem, szorongás, és aggodalom kiváltja a „harcolj vagy fuss” reakciót.”

Mit tehetünk immunrendszerünk erősítése, egészségünk és boldogságunk érdekében?

2020. január 26., vasárnap

TE tudod melyik létcsaládhoz tartozol?



Az emberiség valamennyi tagja kilenc tudati közösségből származik, úgy nevezett életszándék tipológiát alkot. Innen erednek az alapvető sorsképleteink, életcéljaink, jellemvonásaink. Egy Elias nevű szellemi lény nevéhez fűződik az emberiség életszándék alapján való felosztása, azaz az életszándék tipológia elmélet. Élias kilenc tudatközösségbe sorolta az embereket. Némi önvizsgálat után mindenki rájöhet, melyik létcsalád ereje és szellemisége élteti őt, magát. Mert mi teszi a gyógyítót gyógyítóvá, a feltalálót feltalálóvá, a tanítót tanítóvá? Az ösztönös küldetéstudata, a szándékai. Minden léleknek tehát van egy transzcendens dimenzióban gyökerező alapszándéka, mely a lelket a földre hozta.

Miért fontos tudni, hogy melyik létcsalád tagjai vagyunk? Mert ha ismerjük ezeket, tudjuk, mi hogyan és miért mozgat bennünket, így sokkal könnyebb lesz önmagunkat és másokat is elfogadnunk, illetve beteljesíteni a sorsunkat.

2020. január 24., péntek

Neved és sorsod kapcsolata




Sokan szeretnének hinni benne, hogy semmi nem történik véletlenül, és létezésünknek is nyomós oka van, mindannyian valamilyen céllal jöttünk a világra. Egyesek szerint a nevünk meghatározza a sorsunkat, és kijelöli az utunkat, de az persze már csak rajtunk múlik, hogyan váltjuk valóra a feladatunkat. Ha érdekel a számmisztika, nézd meg, a te neved milyen feladatot jelölt ki számodra a Földön!

2020. január 23., csütörtök

Nyugtató hatású gyógytea segíthet egy stresszesebb nap után ellezulni


Egy bögre tea elkortyolgatása a lefekvés előtti órákban önmagában is olyan rituálé, mely segítheti az ellazulást, léteznek azonban olyan gyógynövények, melyek ilyen formában is nyugtató, altató hatással bírnak. Összegyűjtöttük, milyen teákat érdemes e céllal fogyasztanod, vagy épp milyen összetevőket keress a herbáriák polcain. A gyógynövényszaküzletben is ellátnak jó tanácsokkal a témában, ügyelj azonban arra, hogy az elkészítéssel, a fogyasztás módjával és idejével, illetve az ellenjavallatokkal kapcsolatban mindig betartsd a csomagoláson található útmutatót.

A citromfűtea az egyik leghatékonyabb nyugtató, alvási nehézségek ellen fogyasztandó tea, mely idegfeszültség, ideges szívpanaszok és stressz esetén különösen hatékony lehet.

Jacobson-féle alvási módszer




 A Jacobson-féle progresszív izomrelaxáció stresszoldó, izomlazító hatású, felkészíti a testet az elalvásra, ezáltal gyors álomba merülést ígér, mindössze néhány percet vesz igénybe. A módszert dr. Edmund Jacobson amerikai orvos dolgozta ki az 1900-as évek első felében, miután rájött, hogy a belső nyugtalanság az izmok görcseit, feszülését okozza, és az izmok tudatos ellazítása is segít nyugalmi állapotba kerülni.
Jacobson a módszernek a progresszív izomrelaxáció nevet adta, mivel tényleg semmi többről nincs szó, mint az izmok tudatos ellazításáról, ami érezhető és gyors hatással van a test működésére.

Hogyan működik?

Népszerű bejegyzések

Érezz együtt önmagaddal

Valójában kinek és miért fontos a megbocsátás

Harc az energiáért

Mit választasz, a múlt emlékeit vagy a jövő lehetőságeit?

Reggeli frekvenciaemelő gyakorlat

Összhang

Gondolat,érzés,érzelem,szándék